Wycinanie katalizatorów i filtrów DPF

Opisy poszczególnych Aut, opinie o nich, pytania i odpowiedzi, opisy silników, wrażenia z jazdy i wszystko inne.

Moderator: Enid

Wycinanie katalizatorów i filtrów DPF

Postautor: Dalia » 04 lip 2017, 09:52

Jakie jest Wasze zdanie na temat wycinania tych właśnie części układu wydechowego? Wycięcie filtra cząstek stałych z pewnością nie wpłynie zbyt pozytywnie na środowisko oraz zdrowie ludzi, ale tak, czy inaczej z czasem trzeba go wyciąć, choćby po to by zastąpić nowym. W sumie to samo tyczy się katalizatorów, które po przejechaniu jakiejś konkretnej odległości i tak nie są już wystarczająco sprawne, by oczyszczać spaliny. Na samym katalizatorze, czy filtrze można zarobić, nawet jeśli część jest uszkodzona. Nawet spoko ceny oferują na http://katalizatorychrzanow.pl/, ale na dzień dzisiejszy sama jeszcze waham się co do tego tematu i nie do końca wiem jak też ta sprawa wygląda pod względem prawnym. No ale skoro i tak mam zamiar władować np. nowy katalizator, to chyba nie powinno być problemu. Orientuje się ktoś z Was jak to wygląda? Czy wycięcie katalizatora lub filtra DPF może mieć jakiś wpływ na moc samochodu? Z góry dzięki :>
Dalia
Początkujący
Początkujący

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Wycinanie katalizatorów i filtrów DPF

Postautor: bruster » 05 wrz 2017, 09:13

Cóż sam się pokusiłem o wycięcie katalizatora kiedyś i to jest mega obciach. Powiem że najlepszą radą jest nie kupować diesli, bo koszt wymiany filtra cżąstek stałych jest powalający, lepiej kupić benzyniaka a jak szukasz oszczędności to załóż mu w jakimś sprawdzonym warsztacie zestaw optima, będzie ekologiczniej i na pewno dużo taniej
bruster
Początkujący
Początkujący

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Wycinanie katalizatorów i filtrów DPF

Postautor: kiniaprech » 17 paź 2017, 09:33

Ciekawa opcja !
kiniaprech
Początkujący
Początkujący