Audi A3 8l lata '96-'03

Jeśli polecasz zakup jakiegoś samochodu (konkretnej marki lub modelu), albo silnika (wkładanego do kilku modeli aut) pisz tutaj. Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna. Nie tylko dowiesz się stąd rzeczy nowych, ale możesz także pomóc komuś przy wyborze samochodu.

Moderator: Enid

Audi A3 8l lata '96-'03

Postautor: Mariola_S » 23 mar 2013, 00:01

Witam.

Z czystym sumieniem mogę polecić ten model wszystkim zainteresowanym. Jeżdżę takim samochodem od 14 miesięcy. Wiadomo, że kilkunastoletnie auto nie może być ideałem, a ja sama jestem perfekcjonistką w wielu kwestiach więc zawsze znajdzie się coś czego możemy się uczepić. Jednakże te samochody są mało awaryjne i nie ma w nich opcji typu jedna rzecz się psuje czyli zaraz wszystko po kolei się "rypnie". Ceny części są przystępne, choć na pewno nie tak jak seata czy forda w tych rocznikach. Usterki spotykane to awarie mechanizmu podnoszenia foteli w wersjach trzydrzwiowych, wariująca elektronika szyb i szyberdachu, uciążliwa bywa też rdza w rantach na dachu i przy listwach progowych. To są rzeczy o których najczęściej mówią użytkownicy tych aut. Pozwólcie, że się do tego odniosę. Usterek mechanizmu podnoszenia fotela nie odnotowałam. Elektryczne szyby wariowały po kupnie samochodu, po przyjechaniu z Warszawy na lubelszczyznę (170 km), powodem było to, że samochód długo stał zanim się na niego połasiłam. Zamykałam go z pilota, a szyby się otwierały, zamykałam szyby z pilota to się do końca nie domykały, ale za którymś razem się domknęły i od tamtej pory mam względny spokój. Zdarzy się czasami, że szyba pasażera przy zasuwaniu przesuwa się do góry po czym opuszcza, ale to nieczęste przypadki :). Zresztą śmiem twierdzić, iż jest to kwestia wyczyszczenia linek, bądź wymiany ślizgów. Co do szyberdachu też zdarzało mu się uchylić, ale nigdy nie robi tego beze mnie w środku więc nie mam obaw, że otworzy się całkowicie w nocy. Do przeczyszczenia jest mechanizm. Czemu tego nie robię? Bo to mu dodaje swoistego charakteru i czyni go wyjątkowym na swój sposób. Toudi staje się taki bardziej mój. Co do rdzy: Na dachu nie mam jej, ani grama, przy progach pojawiają się bąble i mam nadzieję, że na wiosnę (jeżeli w końcu nadejdzie) dam radę to ogarnąć. Jak widzicie nie idealizuję tego modelu jednakże drugi raz bym się na niego zdecydowała, nie wiem czy konkretnie na tą sztukę, ale na A3 jak najbardziej! Nie raz robiłam nim od tak 400 km i świetnie to znosił, jeździł po 200 km z prędkością autostradową i także nie ubolewał. Oleju auto nie bierze, ale to jest zależne głównie od silnika. Technicznie auto bardzo przemyślane, no i w którym 17-latku znajdziemy tyle komfortu?

Obrazek

Serdecznie polecam.
Zapraszamy do działu Przedstaw się Napisz coś o sobie, pokaż się i poczytaj o reszcie EKIPY
Amicum proba, probatum ama
Nie jestem specjalistką... Czytam, słucham, oglądam...
Awatar użytkownika
Mariola_S
Administrator
Administrator

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Auto: Audi A3 8l AGN

Re: Audi A3 8l lata '96-'03

Postautor: Enid » 23 mar 2013, 11:26

JA też mogę polecić, jednakże uważajcie.
Ostatnio oddaliśmy z moim mężczyzną auto do mechanika i okazało się, że immobiliser do naprawy.
Gasła nam i nie wiedzielismy dlaczego.
Ogólnie autko jest CUDOWNE!! Ja też zgadzam się z powyższą opinią i podpisuję się pod nią obiema rękami!! :)
Masz prawo zachować milczenie. Wszystko co napiszesz może zostać zmoderowane.

Obrazek
Awatar użytkownika
Enid
Forumowicz
Forumowicz

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Auto: Audi A3 8L

Postautor: katarzyna885 » 10 lut 2015, 15:02

Bardzo podoba mi się ten samochód, jednak trudno znaleźć jakąś igłę. Wszystkie, które oglądałam były tak zniszczone i wymęczone, że się strasznie zraziłam.
katarzyna885
Początkujący
Początkujący

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Mariola_S » 10 lut 2015, 16:35

Na pewno jest masa zmęczonych sztuk, ale bierzmy pod uwagę ile lat mają te auta, moje miało w tym roku 18 urodziny ;) jeżdżę nim 3 lata, o ile było kupione w tragicznym stanie, o tyle nigdy nie zawiodło w trasie, w weekend też zrobiło 500km bez zająknięcia. Znaleźć stare bmw w stanie igła jest o wiele trudniej ;)
Zapraszamy do działu Przedstaw się Napisz coś o sobie, pokaż się i poczytaj o reszcie EKIPY
Amicum proba, probatum ama
Nie jestem specjalistką... Czytam, słucham, oglądam...
Awatar użytkownika
Mariola_S
Administrator
Administrator

Otrzymał podziękowań: 29 razy
Auto: Audi A3 8l AGN

Postautor: ola80 » 31 sty 2016, 13:48

Klimatyczne auta.
ola80
Początkujący
Początkujący

Postautor: malami » 02 lut 2016, 00:00

Ja w ogóle polecam niemieckie auta. I audi w szczególności:) dobrze się jeździ, mają porządne silniki i blachę.

www.dobre-betonowe-szamba.pl/malopolskim/
Ostatnio zmieniony 28 maja 2016, 15:59 przez malami, łącznie zmieniany 1 raz
malami
Początkujący
Początkujący

Postautor: dannia24 » 10 kwie 2016, 21:21

Mamy takie i polecam, ale rodzinne auto to nie jest, bo mamy 3 drzwiowe i z dzieckiem teraz ciężko się zabrać.

http://markop.biz.pl/wyburzenia-radom/
Ostatnio zmieniony 05 sie 2016, 14:26 przez dannia24, łącznie zmieniany 1 raz
dannia24
Początkujący
Początkujący

Postautor: mariczka » 12 kwie 2016, 08:14

warto się zainteresować już rocznikami z koncówki produkcji.
mariczka
Początkujący
Początkujący

Postautor: Yomako » 11 lis 2017, 15:40

rzeczywiście fajne to autko, tylko dla mnie trochę małe. Ja wolę coś większego, np. Zafirą mi się dobrze jeździło, ale miałam taki silnik, który był wysoce awaryjny i ciężko części dostępne :(
Yomako
Początkujący
Początkujący

Wróć do Polecam