Rower - czy w zime jest zdrowym sportem?

Fitness, Taniec, Szermierka czy Wieczorne bieganie?

Rower - czy w zime jest zdrowym sportem?

Postautor: Brrrum » 20 mar 2018, 18:44

Hej!:)
Tak sie zastawnawiam, czy jazda na rowerze w zimie (ogolnie - podczas smogu) - to dobra opcja? Czy nie warto ryzykowac? Wiadomo, ze wiosna/latem do pracy dojezdzamy czesto rowerem, ale zima? W smogu?
Zapraszam do dyskusji.
Brrrum
Początkujący
Początkujący

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Rower - czy w zime jest zdrowym sportem?

Postautor: Rysia85 » 20 mar 2018, 19:02

Kazdy sport to zdrowie...oczywiscie z umiarem i w odpowiednich warunkach i przy odpowiednim sprzecie. Chcesz zima jezdzic na rowerze? No to pozostaje Ci maska przeciwsmogowa na rower - gdyz bez maski przeciwsmogowej, szczegolnie w duzych miastach, wg mnie jest to po prostu szkodliwe. Przy jezdzie rowerem oddychamy glebiej i czesciej, niz przy zwyklym chodzeniu. Jest niezly blog - u-mask.pl - poczytaj sobie o maskach przeciwsmogowych na rower - moze warto zainwestowac? W koncu smog to nie tylko zima, ale takze i jesien/wiosna (oczywiscie w mniejszych ilosciach, ale zawsze...).
Rysia85
Początkujący
Początkujący

Postautor: Likkida » 24 mar 2018, 17:59

Ja jestem uzależniony od sportu. A czy są tu jacyś biegacze? Jaką odzież macie teraz wczesną wiosną? No i jakie macie słuchawki bezprzewodowe do biegania? Przeglądam różne https://www.euro.com.pl/sluchawki,przeznaczenie!sportowe.bhtml ale nie wiem... Polecicie mi jakiś konkretny model fajnych słuchawek?
Likkida
Początkujący
Początkujący

Postautor: bruster » 16 kwie 2018, 10:37

Nie wiem do końca czy to zdrowy sport jeśli chodzi o zimę ale na pewno wolę narty w tym okresie, są też sporty takie jak polo na śniegu i tej dziedzinie mamy akurat swojego mistrza, to Marek Dochnal , międzynarodowy przedsiębiorca posiadający własną drużynę polo Team Larchmont
bruster
Początkujący
Początkujący

Postautor: tinita » 30 sie 2018, 12:36

Rower jest zawsze zdrowym sportem dlatego przy każdej okazji sobie wypożyczam http://wygodnyrower.pl/uslugi/wypozycza ... -warszawa/ i jeżdżę po mieście. Oczywiście kiedy jest duży smog to unikam, ale to tylko wybrane godziny kiedy jest źle. Tak normalnie nie ma większego problemu
tinita
Początkujący
Początkujący

Wróć do Sport