Własna firma - leasing

To czym zajmujesz się na co dzień i codzienne problemy/radości z tym związane.

Własna firma - leasing

Postautor: morela » 05 sie 2014, 05:45

Noszę się z zamiarem zakupu samochodu na firmę. Gotówki niezbędnej nie posiadam, ale pomyślałam o skorzystaniu z leasingu. Firma, w której prowadzę księgowość http://taxcare.pl ma w swojej ofercie właśnie doradztwo w zakresie leasingu. Zanim jednak skorzystam z jakieś firmy, mam do was pytanie - czy któraś z was ma doświadczenia w tym temacie? Na co zwracać uwagę podczas podpisywania umowy leasingowej? Których firm leasingowych unikać, a które polecacie? Ogólnie szukam wszelkich informacji na temat leasingu.
morela
Początkujący
Początkujący

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Własna firma - leasing

Postautor: Mariola_S » 05 sie 2014, 06:04

Ja bym najpierw dozbierała gotówkę, albo na start kupiła coś tańszego. Nigdy nie wiadomo jak będzie, a koszta leasingu nie są małe i w razie problemów w firmie to dodatkowy wydatek co miesiąc.

P.S. Mam nadzieję, że to nie reklama.

O firmie poczytam w wolnej chwili.
Zapraszamy do działu Przedstaw się Napisz coś o sobie, pokaż się i poczytaj o reszcie EKIPY
Amicum proba, probatum ama
Nie jestem specjalistką... Czytam, słucham, oglądam...
Awatar użytkownika
Mariola_S
Administrator
Administrator

Otrzymał podziękowań: 29 razy
Auto: Audi A3 8l AGN

Postautor: pola » 09 paź 2014, 17:27

Rozumiem, że prowadzisz firmę a więc możesz też się rozejrzeć za bankowym kredytem. Wtedy będziesz miała obraz co jest da Ciebie bardziej korzystne. Nie banalną ofertę proponuje Smart Bank. Kredyt biznesowy nawet do 250tys. bez żadnych zaświadczeń i zabezpieczeń, Dostępny online (nawet przez smartfona) w ciągu 24godz. Przejrzyste zasady i już w trakcie składania wniosku kredytowego znasz ostateczne warunki kredytowania. W moim przypadku taki kredyt okazał się korzystniejszy. Szczegóły znajdziesz na stronie internetowej banku. Życzę trafnych wyborów. :)
pola
Początkujący
Początkujący

Postautor: stefcia » 06 sie 2016, 14:55

Przyzwyczailiśmy się do tego że wszędzie chcą nas wykorzystać ile się da. Dla przykładu jak idziemy przedłużyć umowę na telefon, to wciskają nam przy okazji nową umowę na prąd. Trochę to denerwuje bo przez to wydłużają się nam kolejki do i tak bardzo małej ilości punktów obsługi klienta. Nie dziwię się korporacjom. Strategia programów lojalnościowych ma na celu pełniejsze wykorzystanie klienta w różnych płaszczyznach. Są też oferty gdy rozszerzenie zakresu usług ma jedynie promocję marki, czy produktu. Tak jest z udostępnieniem do kont firmowych pakietów księgowości i przepływu dokumentów finansowych, a nawet faktoring. Taka oferta towarzyszy kontu firmowego w mBanku https://www.mbank.pl/firmy/ksiegowosc/start/ . mKsięgowość to oszczędność czasu i podwyższenie poziomu księgowości tak by można było prowadzić na bieżąco sprawozdawczość zgodną z Jednolitymi Plikami Kontrolnymi, jakie od 1 lipca przygotowało nam ministerstwo finansów.
stefcia
Początkujący
Początkujący

Postautor: Magda4 » 24 lut 2017, 18:46

Dlatego ja wolę kupić sam telefon do firmy bez abonamentów i innych pakietów. Do biura świetnie nadają się biznesowe takie jak te http://www.maxcom.pl/maxcom-classic-mm141 . Funkcjonalne, wytrzymałe i proste. Ponadto cena jest również przyzwoita.
Magda4
Początkujący
Początkujący

Postautor: kara » 21 mar 2017, 07:32

Kochane czasmai opłaca się o wiele bardziej wziąc kredyt:
http://www.driversclub.pl/kredyt-na-zak ... iesieczne/

I tak. Można sobie to również wrzucić w koszta firmy. Oczywiście leasing na początku moze się wydawać korzystniejszy ale zwróćcie uwage na to.ze jest kilka rzczy, które są w nim bardzo drogie. Wysokie ubezpieczenie. wysokie koszta rejestracji samochodu i inne płatności, o których wczesniej gdy braliście leasing nie myśleliście.
Awatar użytkownika
kara
Początkujący
Początkujący

Postautor: Rysia85 » 07 lip 2017, 10:54

No właśnie nie wiem czy kredyt nie jest lepsza opcją. Warto byłoby się nad tym zastanowić. Zerknij sobie na blog finansowy https://www.finai.pl/ . Tam masz sporo informacji o kredytach. Może to pomoże Ci wybrać najlepsze rozwiązanie.
Rysia85
Początkujący
Początkujący

Postautor: og.pers » 18 lip 2017, 10:49

Zwykle nie popieram kredytów, ale w kwestii założenia firmy to jestem za. Jeśli biznes się rozkręci, to bez problemu taki kredyt się spłaci :)
og.pers
Początkujący
Początkujący

Postautor: Aughnal » 06 lis 2017, 07:13

Zgadzam się z Tobą, jeśli chodzi o firmę to nawet pozabankowa pożyczka online może być czasem dobrym rozwiązaniem, ponieważ można ją uzyskać o wiele szybciej, a wcale nie przewyższa bardzo kosztami kredytów bankowych.
Aughnal
Początkujący
Początkujący

Wróć do Szkoła/Praca/Dom