Dieta dla szczupłego

Odchudzasz się? Chcesz przytyć? Może masz po prostu świetny przepis, którym chcesz się podzielić z całym światem. Ten dział jest dla Ciebie!

Dieta dla szczupłego

Postautor: rudziaS7 » 26 lut 2014, 16:16

Liczę Mariolcia że wykażesz się swoją wiedzą i coś poradzisz :)
Jako że opykana w temacie, zdrowe odżywianie i te sprawy Bartuś gej coś podpowiadał jak będziesz mieć trochę czasu skrobnij tutaj coś może ktoś skorzysta z pouczeń czytaj JA :>
Awatar użytkownika
rudziaS7
Klubowicz
Klubowicz

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Dieta dla szczupłego

Postautor: Mariola_S » 26 lut 2014, 22:41

Domniemam, że chodzi Ci o typową dietę na przytycie, ale zdrowo i nie w tłuszcz. Tylko pytanie czy chcesz liczyć zapotrzebowanie na kalorie, procent węglowodanów, tłuszczów i białek w diecie. Tu domniemam, że nie :) Pierwsze i najwazniejsze to śniadanie, pożywne i kaloryczne. Może to być pieczywo z wędliną, zielona herbata do tego jajecznica z przynajmniej dwóch jaj, bądź serek wiejski czy mozarella. Posiłków powinnaś jeść 5-6, co dwie godziny. Każdy posiłek powinien się składać z węglowodanów (ryż brązowy, makaron pełnoziarnisty, pieczywo ciemne), białka (chude mięsa np. drób, przetwory mleka) oraz tłuszczów, ale nie chodzi, żeby pakować w siebie smażone na oleju rzepakowym czy słonecznikowym. Tłuszcze wskazane to np. oliwa z oliwek i ryby bogate w tłuszcze omega 3 i 6. Każdy posiłek powinien być wzbogacony o warzywa, które są dla Twojego organizmu źródłem minerałów i witamin, chyba, że jednak nakłonię Cię do ćwiczeń wtedy w posiłkach przed i po treningowych nie jesz warzyw ponieważ zajmują dużo miejsca w brzuszku, a mają niski bilans kaloryczny. Radziłabym się ruszyć bo ćwiczenia pobudzają metabolizm i organizm sam się domaga jedzenia. Warto zacząć od śniadań max godzinę po wstaniu, to najważniejsze na start i jedzenie małymi porcjami bez wmuszania w siebie, mało i regularnie, a z czasem organizm sam będzie wołał o wiecej.
Zapraszamy do działu Przedstaw się Napisz coś o sobie, pokaż się i poczytaj o reszcie EKIPY
Amicum proba, probatum ama
Nie jestem specjalistką... Czytam, słucham, oglądam...
Awatar użytkownika
Mariola_S
Administrator
Administrator

Otrzymał podziękowań: 29 razy
Auto: Audi A3 8l AGN

Postautor: rudziaS7 » 27 lut 2014, 19:29

Przytycie, przytycie :) Ty już się wzbijasz wagowo a ja dalej taki chudzielec :p
Ćwiczenia to jedynie takie które bym mogła wykonywać ewentualnie w domu bo na siłke to mnie mocą żadną nikt nie zaciągnie :p I ogólnie to też nie zależałoby mi na wyrzeźbionej sylwetce tylko tak jak to piszesz żeby się ruszyć ;)

A jeszcze bym miała zapytanie czego unikać przy takiej diecie ? I tak pewnie wiem że mi powiesz że piwo na pewno mi nie pomoże ;D
Awatar użytkownika
rudziaS7
Klubowicz
Klubowicz

Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: Mariola_S » 27 lut 2014, 20:11

Piwo wywala brzuch, a wiesz jak u nas jest z brzuchem (ogólnie u chudzielców), wystarczy zjeść obiad i brzuszek wywala bo nie ma gdzie się to jedzenie chować ;) Alkohol ogólnie jest nie wskazany, no lampka czerwonego wina do niedzielnego obiadu :)

Czego unikać, hmmm tak w telegraficznym skrócie to:
- Tłuszczów (dużych ilości), smażonego jedzenia, np. kotletów w panierce, zamiast piersi panierowanej smażonej na dużym tłuszczu lepiej usmażyć ją (nie długo) na oliwi z oliwek i przyprawić np. ziołami prowansalskimi, jest pycha :) w gratisie można sobie na to od czasu do czasu pod koniec smażenia położyć jakiś ser (mozarella sprawdza się super).
- Rzeczy bardzo przetworzonych czyli lepsze będą płatki owsiane górskie niż gotowe kupcze musli.
- Cukier ponieważ nie masz po nim apetytu, fakt, że ma dużo kalorii, ale dają nam one krótkotrwały zastrzyk energii, a po porządnym obiedzie czujemy się syto dłuższy czas, ważne to nie dopuszczać do uczucia głodu, być cały czas sytym i jeść regularnie.
- Owoce, o dziwo tak, lepiej zamiast nich jeść warzywa, witaminy będą a nie będzie zastrzyku cukru takiego. Oczywiście można jeść owoce, ale więcej jednak warzyw :)

W zasadzie to trzeba jeść proste, samodzielnie przygotowane posiłki, najlepiej gotowane na wodzie lub parze.
Przykładowo:
kasza/ryż + pierś z kurczaka/ryba + porcja warzyw + rozcieńczony sok 100%/zielona herbata

Ty tak jak ja jesteś ektomorfikiem, czyli potocznie zwaną osobą "chudej kości", mamy ten problem, że nawet jeśli jemy dużo to nasz metabolizm w moment przyzwyczaja się do nowej sytuacji i spala wszystko, tak więc jedyna metoda to jeść więcej i częściej, a po miesiącu patrzeć czy jest efekt. Sumienność, sumienność i jeszcze raz sumienność jest kluczem do odniesienia sukcesu :)

Sok rozcieńczony !00% dziwnie brzmi. To w końcu rozcieńczony czy 100%? Chodzi o to, żeby do prawdziwego soku (nie dosładzanego) dolać wody przegotowanej, ja np. wyciskam sok z jednej pomarańczy i dolewam ze 3 razy tyle wody co soku, proporcje trzeba dobrać pod siebie. Do biegania i ćwiczenia abs w domu rozrabiam jeszcze bardziej, a na siłowni tylko woda.
Zapraszamy do działu Przedstaw się Napisz coś o sobie, pokaż się i poczytaj o reszcie EKIPY
Amicum proba, probatum ama
Nie jestem specjalistką... Czytam, słucham, oglądam...
Awatar użytkownika
Mariola_S
Administrator
Administrator

Otrzymał podziękowań: 29 razy
Auto: Audi A3 8l AGN

Postautor: Devil93 » 18 kwie 2018, 11:39

Chętnie bym się zamieniła z Tobą na problemy z wagą ;p . Wiem, ze być bardzo chudym też nie jest dobrze, ale to zdrowsze niż bycie otyłym. Myślę, że powinieneś zainwestować w to, co jedzą osoby z nadwagą, czyli niezdrowe jedzenie (zwiększyć jego ilość, oczywiście nie jeść codziennie,bo nie chodzi nam o zwiększanie cholesterolu), zwiększać ilość zjadanych posiłków i ich objętość, dokładać tłuszczów zwierzęcych. Próbowałeś tej metody? Tylko nie zapominaj o wodzie, bo ona i tak i tak jest potrzebna organizmowi, be względu na to czy chcesz schudnąć czy przytyć . Możesz sobie kupić na przykład taki dzbanek filtrujący https://strefafiltrow.pl/dzbanki-filtrujace.html i pić oczyszczoną kranówkę.
Devil93
Początkujący
Początkujący

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Kinia89 » 21 kwie 2018, 07:32

Dobra dieta nie jest zła :). Jest tylko malutki szczegół, że należy pamiętać że nasz organizm potrzebuje różne witaminy i właściwości odżywcze. Dlatego jak już chcemy prowadzić dietę i zdrowy tryb życia najlepiej kupić przykładowo wolnoobrotową wyciskarkę marki Muke- żeby tworzyć domowe, naturalne i zdrowe soki. Taki sok będzie miał wszelkie witaminy, które są potrzebne organizmowi.
Kinia89
Początkujący
Początkujący

Postautor: Ann45 » 14 maja 2018, 13:35

Jeżeli wypatrujesz bardzo smakowitych, urodziwych wyrobów gospodarstwa rolnego czy to do spożycia czy podobnie do sprzedawania większymi ilościami to całkowicie doradzam produkt jakim jest borówka amerykańska. Jest to bardzo apetyczny a jednocześnie jeden z najwartościowszych owoców. Przetwory smakują nieziemsko. Faktycznie doradzam spółkę, jaką niedawno wypatrzyłam w internecie.
Ann45
Początkujący
Początkujący

Postautor: Runa » 30 maja 2018, 08:40

Odkąd pamiętam, zawsze miałam problem z przytyciem, a jestem bardzo szczupłą osobą. Nie stosowałam nigdy żadnej diety. Korzystam po prostu z tego, że mogę jeść do woli i nie żałuję sobie wartościowych lunchów na przykład w restauracji Bubbles Bar w Warszawie. Cieszę się, że mogę folgować sobie w jedzeniu, które serwują oraz piciu bąbelkowych trunków, których także mają pod dostatkiem :)
Runa
Początkujący
Początkujący

Postautor: Memfis » 09 cze 2018, 12:44

Wreszcie temat nie o chudnięciu ;p U mnie to samo... a najgorzej jak wszyscy gadaja naokolo, ze "jest chuda bo nie je"! No bzdura! Taka po prostu juz jestem... i to naprawde nie zawsze jest atut. Wiem ze kilka kg by sie przydalo chociazby zeby ciuchy lepiej lezaly no ale nie umiem! Czytam te wszystkie fora i tak jak tutaj pisza https://www.wbienkowski.pl/medycyna-est ... dietetyka/ chyba najlepiej po prostu isc do dietetyka, bo na wlasna reke ja przynajmniej nie daje rady. Najwyraxniej cos robie źle... przyda sie fachowe wsparcie
Memfis
Początkujący
Początkujący

Postautor: milenialka » 14 cze 2018, 18:46

Nie ważne czy szczupły czy nie to powinno się zdrowo odżywiać i pilnować tego co i kiedy się je. Na przykład na https://michalwrzosek.pl/dieta/co-jesc-przed-snem/ czytałam o tym jakie są odpowiednie produkty i godziny na posiłki. Orientujecie się jak to powinno wyglądać?
milenialka
Początkujący
Początkujący

Wróć do Dieta