Zabezpieczenie wnętrza samochodu

W tym miejscu znajdziesz porady naszych użytkowników związane z naprawą auta, doborem części oraz 'mykami' jak obejść pewne rzeczy.

Zabezpieczenie wnętrza samochodu

Postautor: brombrała » 25 wrz 2014, 18:55

Hej !
W niedalekiej przyszłości mąż zmienia pracę i zaistnieje konieczność dojazdu do pracy autem, zapewne z kilkoma kolegami. Ja także dojeżdżam i dodatkowo zaczęłam zabierać na pokład 2 osoby.
Póki jest lato to problemu nie ma. Ale zaczyna się jesień, potem zima. Wiadomo, że przy takiej ilości osób utrzymanie wnętrza auta w przyzwoitym stanie będzie trudne.
Macie jakieś sposoby jak zabezpieczyć podłogę auta przed śniegiem, lodem i błotem? Oprócz gumowych dywaników oczywiście, które w sumie niewiele dają...
:kawa:
Awatar użytkownika
brombrała
Początkujący
Początkujący

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Zabezpieczenie wnętrza samochodu

Postautor: kaktus2907 » 29 wrz 2014, 21:05

hmm z tego co ja zawsze stosuje w zime to :) :
- otrzepywac buciki ze sniegu blota (wiekszosc pasazerow tego nie robi ale ja sumiennie przypominam by wytrzepac ciżemki :P )
- pod koniec przejazdzki wychlodzic auto (jak bedzie w aucie goraco to bedzie tez parowac, potem beda szyby od wewnatrz zachodzic szronem ).
- no i mozna sie wspomagac tymi pochlaniaczami wilgoci :).
a tak to pilnowac by nie bylo blota, piachu i sniegu na dywanikach i systematycznie wylewac ustrojstwa z dywanikow ;p .
Obrazek
kaktus2907
Początkujący
Początkujący

Postautor: Mariola_S » 30 wrz 2014, 08:27

Kochane, a próbowałyście jakichś domowych metod na pochłanianie wilgoci?
Podobno ryż i sól są skuteczne. Tylko tak wiem, że ziarenka ryżu wrzuca się do wilgotnej soli, żeby nie robiły się bryłki.
Kiedyś jak w domu parowały mi okna próbowałam soli, ale okna dalej parowały i żadnej poprawy nie zauważyłam.
Tak teraz myślę taki woreczek z gazy z ryżem czy nawet strunowy z dziurkami to wydatek zero złotych (zjemy łyżkę ryżu mnie w obiedzie lub przy pomidorowej), a może zdziała cuda? ;>
Oczywiście nie proponuję tego zamiast wymiany filtra kabinowego czy uszczelek w podłodze tylko jako dodatek :D
Zapraszamy do działu Przedstaw się Napisz coś o sobie, pokaż się i poczytaj o reszcie EKIPY
Amicum proba, probatum ama
Nie jestem specjalistką... Czytam, słucham, oglądam...
Awatar użytkownika
Mariola_S
Administrator
Administrator

Otrzymał podziękowań: 29 razy
Auto: Audi A3 8l AGN

Postautor: Enid » 30 wrz 2014, 08:31

ewentualnie zrob to co robil moj kolega. Nie wiem tylko na ile to się sprawdza, ale zeby nie bylo wody na podłodze auta to folię podkładał pod dywaniki. Strasznie dużo babrania z tym jest. Najlepszym sposobem jest to co napisał kaktus

kaktus2907 pisze:- otrzepywac buciki ze sniegu blota (wiekszosc pasazerow tego nie robi ale ja sumiennie przypominam by wytrzepac ciżemki :P )
- pod koniec przejazdzki wychlodzic auto (jak bedzie w aucie goraco to bedzie tez parowac, potem beda szyby od wewnatrz zachodzic szronem ).

ewentualnie jak już wysiądą Ci pasażerowie to mozesz podłogę posypać sodą oczyszczoną. Pochłania wilgoć, a potem wystarczy tylko odkurzyć. Ale to raczej metoda dla tych co mieszkają w domku lub trzymają auto w garażu, bo wątpię, żebyś biegała z odkurzaczem, jak trzymasz auto pod blokiem :D
Masz prawo zachować milczenie. Wszystko co napiszesz może zostać zmoderowane.

Obrazek
Awatar użytkownika
Enid
Forumowicz
Forumowicz

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Auto: Audi A3 8L

Postautor: Mariola_S » 30 wrz 2014, 09:27

Na myjni za dwa złote się z odkurzaniem można uwinąć, tylko pytanie czy soda nie wlezie w wykładzinę i się z nią nie zżyje, bo jakoś blado to widzę przy ciemnoszarej czy czarnej podłodze :)
Zapraszamy do działu Przedstaw się Napisz coś o sobie, pokaż się i poczytaj o reszcie EKIPY
Awatar użytkownika
Mariola_S
Administrator
Administrator

Postautor: brombrała » 30 wrz 2014, 15:17

Wbrew pozorom taka kupa ludzi w aucie to rzeczywiście problem. O tej folii nie pomyślałam, w sumie całkiem ciekawy pomysł.
Niestety o ile ja jeżdżę z kobiełkami, które otrzepują kopytka to mąż i jego koledzy yyyyy....no.... jednym słowem to co mają na butach to wniosą i cześć...... ;(
Awatar użytkownika
brombrała
Początkujący
Początkujący

Postautor: Enid » 30 wrz 2014, 19:17

MariolaS z tego co wiem soda nie powinna zżyć się z wykładziną. ja tak osuszałam czarne buty w środku jak mi przemokły i było spoko :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Enid
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Mariola_S » 01 paź 2014, 08:32

No z folią szaleć nie będę bo zazwyczaj jeżdżę sama, a auta nie użyczam, ale ta soda mnie mocno zainteresowała nie ukrywam :) Zastosowanie do przemoczonych butów także, będę musiała wypróbować ;D
Awatar użytkownika
Mariola_S
Administrator
Administrator

Postautor: karolaynn » 02 paź 2014, 08:37

żeby szyby nie parowały trzeba je od wewnątrz nasmarować pianką do golenia, po chwili to zmyć i podobno tak nie parują... choć ja jeszcze tej bajery nie próbowałam ;D
Obrazek
Awatar użytkownika
karolaynn
Wczytuje się
Wczytuje się

Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postautor: Enid » 02 paź 2014, 09:44

Niektórzy mówią, że wystarczy przetrzeć spirytusem salicylowym albo denaturatem i też nie parują.. ale wydaje mi się, że to nie bardzo działa...

Obrazek
Awatar użytkownika
Enid
Forumowicz
Forumowicz

Następna

Wróć do Porady