Wszystko o konserwacji podwozia.

Wszystko to co nie zostało ujęte w poprzednich działach.

Wszystko o konserwacji podwozia.

Postautor: Mariola_S » 24 paź 2013, 15:56

W tym temacie możecie zadać pytania odnośnie konserwacji podwozia, a także podzielić się swoją wiedzą i spostrzeżeniami.
Zapraszamy do działu Przedstaw się Napisz coś o sobie, pokaż się i poczytaj o reszcie EKIPY
Amicum proba, probatum ama
Nie jestem specjalistką... Czytam, słucham, oglądam...
Awatar użytkownika
Mariola_S
Administrator
Administrator

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Auto: Audi A3 8l AGN

Re: Wszystko o konserwacji podwozia.

Postautor: Enid » 24 paź 2013, 21:37

chciałabym się dowiedzieć, jak to jest z progami w aucie...
jeśli są nadjedzone przez rudą i są dziury, to można to szpachlą pociągnąć? czy jak to zrobić?
bo odnalazłam takie miejsce w renówce i tak myślę, jak to zrobić przed zimą.
Masz prawo zachować milczenie. Wszystko co napiszesz może zostać zmoderowane.
Moje prace: Iquenox.flog.pl
Obrazek
Awatar użytkownika
Enid
Forumowicz
Forumowicz

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Auto: Nissan Primera P10

Postautor: Mariola_S » 24 paź 2013, 21:54

Pozbyć się rudej, dobrze zabezpieczyć i dopiero szpachlować (to samo pisałam w temacie Twojego auta), sama szpachla na wierzch to tak jak położyć plombę na zepsutego zęba, będzie próchnieć pod spodem.
Zapraszamy do działu Przedstaw się Napisz coś o sobie, pokaż się i poczytaj o reszcie EKIPY
Amicum proba, probatum ama
Nie jestem specjalistką... Czytam, słucham, oglądam...
Awatar użytkownika
Mariola_S
Administrator
Administrator

Otrzymał podziękowań: 29 razy
Auto: Audi A3 8l AGN

Postautor: rudziaS7 » 25 paź 2013, 15:09

Zależy jak są 'nadjedzone' :)
bo jeżeli masz tylko rudy nalot to drzesz szczotą drucianą, dobrze jest pomalować podkładem i konserwacja, tak samo zabezpiecza się je od środka specjalnym środkiem do profilii zamkniętych, wkładasz rureczkę do specjalnych otworów i pryskasz konserwacją aż będzie kapać hehe :p profesjonalnie to powinno się je od środka też przygotować do konserwacji ale nie każdy ma do tego sprzęt.
jak już dziury powychodziły to moim zdaniem na krótką mete "żeby jakiś czas wytrzymało" dobry jest zestaw naprawczy czyli mata i żywica, i ta sama zasada czyścisz miejsce które chcesz kleić, no i łatanko ;D później szpachla do wyrównania i zabezpieczenie żeby nie żarło dalej.. jakiś czas wytrzyma ale trzeba się z tym liczyć że kiedyś trzeba to zrobić porządnie czyli wspawać nowy próg albo jego część..

Ja aktualnie przygotowałam sobie Lentila do konserwacji profilii zamkniętych bo po malowaniu jeszcze tego nie zrobiłam, a zima idzie, w sumie będzie stać w garażu i śniegu/soli/ ani innego białego gówna nie zobaczy ale chce to zrobić :) Najwięcej czasu zajęło mi ogarnianie odpływów w drzwiach, kurde poprzednia konserwacja wymieszała mi się z rozbitą szybą i super papke miałam w drzwiach ;| po wysuszeniu wjechałam tam z odkurzaczem hahahha :D no ale szkieł już nie ma :) odpływy ogarnięte, woda będzie wypływać a nie zatrzymywać się w drzwiach więc myślę że jutro już będzie kapać z Lentila jak to zawsze po mojej konserwacji :P
Awatar użytkownika
rudziaS7
Klubowicz
Klubowicz

Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: Enid » 30 paź 2013, 10:28

chodzi o to, że ja nie bardzo moge wyciąć te progi, bo tam idą przewody jakieś..
Pojechaliśmy z ojcem do znajomego, żeby samochód na podnośnik wsadzić i zobaczyć dokładnie jak to wygląda.
Po otwarciu drzwi i zdjęciu plastików widać niby tylko nalot rdzy, ale od kierowcy pod spodem dziura... No i już lepiej myślę, żeby całość zobaczyć i zrobić, dopóki nie wygląda to zbyt strasznie... ;)
Masz prawo zachować milczenie. Wszystko co napiszesz może zostać zmoderowane.
Moje prace: Iquenox.flog.pl
Obrazek
Awatar użytkownika
Enid
Forumowicz
Forumowicz

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Auto: Nissan Primera P10

Postautor: minimini » 01 lis 2013, 20:31

To Wy wszyscy sami robicie konserwację podwozia?! <:D To podziwiam :) Ja się zdałam na serwis. Fakt, że zapłaciłam 1200 zł, no ale z Mazdą było konieczne fachowe zabezpieczenie przed rudą :P Konkrety opis takiej konserwacji znajdziecie tutaj: antykorozja
Awatar użytkownika
minimini
Początkujący
Początkujący

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Wróć do Pozostałe