Strona 1 z 2

Środek do czyszczenia felg

Post: 24 paź 2013, 09:08
autor: piter
Któraś z pań jest może w stanie polecić jakiś skuteczny środek do czyszczenia felg? W oczy wpadły mi już nazwy: Meguiars, Clean Easy, Attak, Moje Auto czy coś takiego. Albo może jakiś serwis na śląsku?

Re: Środek do czyszczenia felg

Post: 24 paź 2013, 16:01
autor: Mariola_S
jeśli masz alu lub chrom to polecam jakiś preparat do tego przeznaczony, niekoniecznie drogi, u mnie na kolorowych felgach świetnie sprawdza się gąbka i ludwik, potem dobrze spryskać felgę (delikatnie) i obficie oponę plakiem, tym do deski rozdzielczej, plak to gó*no nie nadające się do niczego, ale na oponie trzyma się lepiej niż wszystkie czernidła i preparaty typu "mokra opona" razem wzięte, na koniec jak przeschnie, przetrzyj suchą czystą szmatką. Voilà! :)

Re: Środek do czyszczenia felg

Post: 30 paź 2013, 23:53
autor: NatalQaSjZ
Attack jest dobry ;) wypróbowane ;) i jeśli znajdziesz u siebie produkty z Autoland to polecam ;) pełna profeska za małe pieniądze ;)

Re: Środek do czyszczenia felg

Post: 15 lis 2013, 16:27
autor: piter
Też słyszałem o Attack'u, znajomy wspominał coś o jakiejś metodzie zanurzeniowej i środku Clean Easy (jakoś tak). Obejrzałem filmik w internecie i efekt robi wrażenie. Jak myślicie? Tak kobiecym okiem... http://www.youtube.com/watch?v=-2etSNmjags Warto?

Re: Środek do czyszczenia felg

Post: 16 lis 2013, 01:56
autor: Mariola_S
Ja nie zanurzyłabym opon w żadnej chemii szczerze mówiąc, jeśli coś jest na tyle żrące, aby rozpuścić brud z kloców hamulcowych i wszelkie smary to na pewno na gumę też nie działa pozytywnie :)

Re: Środek do czyszczenia felg

Post: 26 lis 2013, 09:11
autor: piter
Poczytałem więcej w internecie i też byłem nieprzekonany, ale stwierdziłem, że jak się taką metodę zastosuje raz to nic się nie stanie. Wkręciłem się w temat i nawet poczytałem o dokładnych składnikach tych środków i są w dużej mierze biodegradowalne - ale nie uspokaja mnie to do końca :P Raz kozie śmierć! Spróbuję, a potem stawiam na regularne czyszczenie, żeby nie zapuszczać alusków :)

Re: Środek do czyszczenia felg

Post: 26 lis 2013, 13:08
autor: Mariola_S
Wiesz Piter ja mam znajomego, który pierze parowo tapicerki etc. i chopaczyna nawet pasów nie pierze mimo, że chemii sama używałam bez rękawiczek i skóry nie podrażniła, z bezpieczeństwem nie ma kompromisów...

P.S. Wrzuć fotki "przed" i "po" jeśli możesz, ciekawa jestem efektu.

Re: Środek do czyszczenia felg

Post: 25 paź 2014, 14:15
autor: Frosty
może i odkopię temat ale ja polecam do czyszczenia felg chusteczki nawilżone dla dzieci z biedronki :D 3pack po 72 chusteczki za jedyne 9.99 Fitti ;), u mnie się ten patent sprawdza :D. (tylko trzeba się tymi chusteczkami namachać, bo jak są mocno zabrudzone to na początku strasznie rozmazują, ale później wszystko grzecznie zmywają), ja zużyłam pół paczki na moje dość mocno zabrudzone.

Re: Środek do czyszczenia felg

Post: 02 lis 2014, 11:35
autor: karolaynn
ponoć produkty poorboys są niekiepskie - tak słyszałam, choć nie próbowałam. ja tam się w chemię za bardzo nie bawię. Fele myte na myjce, ewentualnie woda+ ludwik, potem płukać wodą demineralizowaną jak ktoś bardzo perfekcyjny, na końcu szmatka i pasta Autosol do metalu.
Efekt:
Obrazek

Re: Środek do czyszczenia felg

Post: 29 sie 2018, 10:36
autor: nany
Produkty Clean Easy są według mnie najskuteczniejsze.